Здорова гепатобіліарна система — це важливо

Гепатобіліарна система — це назва жовчного міхура з протоками, печінки. Функціональні порушення в даній області зустрічаються часто. Основні патології — холецистит, холестероз, дискінезія, інші. Чим раніше буде розпочато лікування, тим ефективнішим і простим воно виявиться. Отже, розпізнаємо симптоми вчасно і вживаємо заходів.

Причини порушень в роботі гепатобіліарної системи

Фактори, що сприяють розвитку патологічних змін в розглянутих органах:
● негативна спадковість;
● нераціональне харчування;
● проблеми з метаболізмом;
● інфекційні та запальні процеси;
● глистяні інвазії.

Якщо людина здорова, з організму природним шляхом будуть виводитися продукти розпаду при обміні речовин, а також зайвий холестерин, білірубін. Процеси травлення, перетравлення, всмоктування жирів теж відбуваються нормально, чого не скажеш про ситуаціях, коли функція порушена. Якщо з системою виділення щось не в порядку, фізико-хімічні показники жовчі змінюються, вони набуває властивостей літогена, зростають ризики утворення каменів в міхурі і протоках.

Також в результаті порушень видільної функції печінки розвиваються розлади травлення їжі, всмоктування поживних речовин. Відбувається це через порушення нормальних процесів емульгування жирів, формування міцел, зниження активності ферментів травного тракту. В результаті організм недоотримує ненасичені жирні кислоти, необхідні для побудови клітинних мембран фосфоліпідів, можуть виникати розлади, пов’язані з всмоктуванням вітамінів. Підсумок — знижуються тонус, перистальтика кишечника.

Тривожні симптоми

Печінка не турбує нас до тих пір, поки з нею все в порядку. Проблеми можуть давати знати про себе широким набором симптомів.

Основні:
● жовтяниця склер очей і шкіри;
● набряк, болі в животі;
● набряк в щиколотках, ногах;
● свербіж шкіри;
● темний відтінок сечі;
● блідий або кривавий стілець;
● блювота, нудота;
● втрата апетиту.

Патології жовчного дають знати про себе коліки — тупою інтенсивною білью вгорі живота, яка виникає в результаті закупорки протоки каменем. Коліки стають більш вираженими після вживання дуже жирної їжі, потім затихають. Також проблеми з жовчним можуть супроводжувати болі, жовтяниця, нудота, свербіж, лихоманка, швидка стомлюваність, метеоризм.

Симптоми жовчної протоки бувають різкими або розвиваються повільно. Різкі з’являються тоді, коли жовчний камінь блокує дренаж цілком. Повільні симптоми розвиваються в результаті попадання продуктів печінки в систему кровотоку. Хворі скаржуться на ті ж симптоми, що при проблемах з жовчним, втрачають вагу, апетит. Стілець стає глинистим або жирним.

Як лікувати

Схема терапії визначається з урахуванням конкретного діагнозу, стадії прогресування хвороби. Чим раніше ви прийміть заходи, тим краще. Незначні відхилення в роботі печінки можна прибрати шляхом корекції режиму харчування, відмови від шкідливих звичок. Більш прогресуюче, серйозні патології вимагають хірургічного втручання, медикаментозної терапії.

Камені вирізають або залишають для спостереження. У ряді випадків ефективним є прийом таблеток жовчної кислоти, які розбивають кам’яні утворення. У терапії жовчовивідних шляхів найчастіше застосовується метод ретроградної холангіопанкреатографі]. Гастроентеролог за допомогою ендоскопа шукає закупорки всередині проток і видаляє їх.

Порушення гепатобіліарної системи при своєчасному грамотному підході зазвичай усуваються без проблем. Будьте уважні до свого здоров’я і дотримуйтесь призначеної лікарем схеми лікування.

Інші цікаві статті

Діагностика і лікування ацетонемічного синдрому

Ацетонемічний синдром у дітей — патологічний стан організму, що виявляється симптомокомплексом і характеризується порушенням обмінних процесів. Гранично допустимі концентрації кетонових тіл перевищуються, що викликає проблеми… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load