Чи можна виключити ацетонемія в дитячому віці

Ацетонемічний синдром — одне з найбільш часто діагностуються патологічних станів в дитячому віці. Оскільки для синдрому характерні часті повтори і ризики прогресування кризів, підходити до питання терапії потрібно комплексно. Спеціаліст порекомендує ефективну схему, спрямовану на купірування метаболічних порушень, що в підсумку дозволить відновити здоров’я і усуває симптоми.

Особливості патології

Під ацетонемічний синдром мається на увазі комплекс симптомів, які викликає підвищений вміст тел кетона в крові. У дитячому віці ацетонемія не рідкість, в останні роки питома вага дітей з діагнозом серед госпіталізуемих в відділеннях для малюків і школярів різко зріс.

Ацетонемічний синдром включає 2 періоду — кризи і межпріступні інтервали. При кризах в крові різко збільшується вміст тел кетона, проявляється патологія як ацетонурія, ацидоз. Кризи найчастіше виникають на тлі похибок в дієті, вірусів, стресів, фізичних перевантажень, інфекцій, кишкових патологій.

Головна причина утворення кетоза — перевищення швидкості освіти кетоновими тілами темпів їх утилізації тканинами периферичного типу і виведення з організму. При значному зростанні рівня кетокислот розвивається метаболічний ацидоз (або кетоацидоз). Надлишок кетонових тіл створює фактично наркотичний вплив на центральну нервову систему, подразнює слизові ШКТ.

Провокуючі кризи фактори і способи профілактики

Розвиток кризів неможливо без участі тригерів. У випадку з ацетонемією це абсолютна або відносна недостатність вуглеводів в раціоні пацієнтів з переважанням жирів, амінокислот, які б забезпечили енергетичні потреби організму.

Кетонові тіла в крові у дітей можуть підвищуватися в результаті критичного зниження концентрації глюкози, збільшення рівня жирних неестеріфіцірованних кислот. Додатково сприяє кетозу тимчасова або вроджена ферментна недостатність. У дитячому віці уповільнені процеси кетоліза — утилізації тел — тобто, по суті, кожен малюк в зоні ризику. Якщо додати до цього провокуючі фактори, ризики розвитку криза зростуть в рази.

Інші цікаві статті

Діагностика і лікування ацетонемічного синдрому

Ацетонемічний синдром у дітей — патологічний стан організму, що виявляється симптомокомплексом і характеризується порушенням обмінних процесів. Гранично допустимі концентрації кетонових тіл перевищуються, що викликає проблеми… Читати докладніше

Токсини? Хто це?

Ми сьогодні вже прийшли до розуміння, що потрібно правильно харчуватися, позбавлятися від шкідливих звичок, займатися спортом, щоб бути довше молодим, здоровим, бути в формі, повним… Читати докладніше

Все про атеросклероз

Атеросклероз — серйозне хронічне захворювання, яке супроводжується ураженням судинних стінок. На них відкладаються бляшки холестерину, мають вигляд характерного нальоту. В результаті стінки ущільнюються, стають менш… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load