Чи можна виключити ацетонемія в дитячому віці

Ацетонемічний синдром — одне з найбільш часто діагностуються патологічних станів в дитячому віці. Оскільки для синдрому характерні часті повтори і ризики прогресування кризів, підходити до питання терапії потрібно комплексно. Спеціаліст порекомендує ефективну схему, спрямовану на купірування метаболічних порушень, що в підсумку дозволить відновити здоров’я і усуває симптоми.

Особливості патології

Під ацетонемічний синдром мається на увазі комплекс симптомів, які викликає підвищений вміст тел кетона в крові. У дитячому віці ацетонемія не рідкість, в останні роки питома вага дітей з діагнозом серед госпіталізуемих в відділеннях для малюків і школярів різко зріс.

Ацетонемічний синдром включає 2 періоду — кризи і межпріступні інтервали. При кризах в крові різко збільшується вміст тел кетона, проявляється патологія як ацетонурія, ацидоз. Кризи найчастіше виникають на тлі похибок в дієті, вірусів, стресів, фізичних перевантажень, інфекцій, кишкових патологій.

Головна причина утворення кетоза — перевищення швидкості освіти кетоновими тілами темпів їх утилізації тканинами периферичного типу і виведення з організму. При значному зростанні рівня кетокислот розвивається метаболічний ацидоз (або кетоацидоз). Надлишок кетонових тіл створює фактично наркотичний вплив на центральну нервову систему, подразнює слизові ШКТ.

Провокуючі кризи фактори і способи профілактики

Розвиток кризів неможливо без участі тригерів. У випадку з ацетонемією це абсолютна або відносна недостатність вуглеводів в раціоні пацієнтів з переважанням жирів, амінокислот, які б забезпечили енергетичні потреби організму.

Кетонові тіла в крові у дітей можуть підвищуватися в результаті критичного зниження концентрації глюкози, збільшення рівня жирних неестеріфіцірованних кислот. Додатково сприяє кетозу тимчасова або вроджена ферментна недостатність. У дитячому віці уповільнені процеси кетоліза — утилізації тел — тобто, по суті, кожен малюк в зоні ризику. Якщо додати до цього провокуючі фактори, ризики розвитку криза зростуть в рази.

Інші цікаві статті

Симптоми астенії

Астенія — психопатологічний розлад, супутнє ряду захворювань. Воно проявляється загальною втомою, зниженням працездатності, проблемами зі сном, вираженою дратівливістю, вегетативними збоями. Астенічний синдром — не самостійне… Читати докладніше

Як підвищити потенцію?

Під лібідо мається на увазі прагнення задовольнити статевий інстинкт. У чоловіків і жінок рівень сексуального потягу визначають гормони, тому «апетит» буде індивідуальним — кому-то мало… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load