Чистка печінки в домашніх умовах: можливо чи ні

Чи можна почистити печінку і організм самостійно

Печінка — чистильник організму, головний фільтр. Він пропускає кров і видаляє з неї продукти розпаду, небезпечні мікроорганізми, токсини. Якщо все в порядку, орган самовідновлюється і довгі роки працює на належному рівні. Але несприятливі фактори сильно порушують процеси регенерації клітин і можуть призводити до появи серйозних проблем навіть у дуже ранньому віці. Стреси, алкоголь, постійний прийом медикаментів, неправильне харчування, шкідливі звички — і ви в зоні ризику, а печінку гостро потребує підтримки.

Навіщо чистити печінку

Чистка печінки і організму — часто одне й те саме. Спеціальні процедури, прийом певних препаратів спрямовані на виведення токсинів і інших шкідливих речовин, поліпшення відтоку жовчі, відновлення нормальної регенерації клітинних структур. Так, надлишок фіброзної тканини в печінці призводить до порушення її структури і, в кінці-кінців, цирозу.

Чистка печінки потрібна практично кожній дорослій людині. Орган погано справляється з високими навантаженнями, належного очищення крові, перетворення токсинів в корисні мікроелементи не буде і в тому випадку, якщо печінка працює не в повну силу. Спочатку людина нічого не підозрює, але з часом, коли токсини накопичуються і починають отруювати організм, виникає постійна втома, загострюються хронічні захворювання. Найчастіше на тлі патологій печінки дають про себе знати алергії варикоз, посилюється симптоматика діабету, ревматизму.

Чистка організму потрібна, якщо ви регулярно відзначаєте у себе такі симптоми:

 • занепад сил, сонливість;
 • постійна дратівливість;
 • дискомфортні відчуття, болю в правому боці в районі ребер, особливо після вживання алкоголю або важкої жирної їжі;
 • нудота, здуття, відрижка;
 • постійні розлади стільця;
 • судинні зірочки, висип, висипи без видимих причин;
 • зміна стану шкіри (вона стала дуже сухе або жирної).

Також на проблеми з печінкою, на стан хронічної інтоксикації, вказує різкий запах з рота, повільно гояться ранки, посилення запаху поту, гіркота в ротовій порожнині. Як правило, людина відзначає у себе не всі симптоми, а кілька. Якщо помітите такі у себе, насторожіться і вживайте заходів.

Самолікування в домашніх умовах

Чистку організму будинку робити можна і при грамотному підході навіть потрібно. Тут головне дотримуватися обережності — неправильні дії можуть посилити проблему. Тому проконсультуйтеся з лікарем, здайте аналіз крові, пройдіть КТ, МРТ, УЗД. 

Уважно прислухайтесь до організму — якщо після початку чищення його стан погіршується, потрібно скасовувати план лікування. При жовчнокам’яної, сечокам’яної хвороби, гострих запаленнях, діабеті потрібна підвищена обережність. Якщо ви захворіли, застудилися, загострилися інфекційні захворювання, просто відчуваєте сильний стрес, процедуру краще буде відкласти.

Способи очищення печінки:

 • клізми;
 • дієта;
 • вживання води з жовчогінними властивостями, відварів трав;
 • тюбаж;
 • чистка оливковою олією;
 • прийом гепатопротекторів;
 • курс лікування жовчогінними препаратами.

Але якщо дієта буде корисна всім, а гепатопротектори точно не зашкодять, то з тюбажа, клізмами потрібна обережність. Відмінні результати дає застосування біодобавки Бетаргін. 

Даний засіб дає організму поживні речовини, мікроелементи, не викликає побічних ефектів, практично не має протипоказань. Регулярні курси Бетаргіна відновлюють організм, очищають кров від токсинів, прискорюють регенерацію печінки. Добавку можна застосовувати для профілактики і в терапевтичних цілях. Середній курс становить 1 місяць. У лінійці представлені також L-Бетаргін з амінокислотами для спортсменів і дитяча добавка, що застосовується при ацетонемічному синдромі.

Інші цікаві статті

Вплив стресу на організм: які органи страждають найбільше

Сильний стрес загрожує підвищенням рівня холестерину, артеріального тиску до критичних позначок. Також емоційні потрясіння негативно впливають на інші органи і системи організму. Вираз «Болить душа… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load