Як пов’язані печінка і старіння

Наступ передчасного старіння має не стільки генетично певний характер, скільки екологічний, і виникає в умовах впливу на організм комплексу несприятливих факторів. До них відносяться: надлишкові тривалі психоемоційні перевантаження, cтреси на роботі, що призводять до виснаження нервової системи, значні обмеження фізичної активності людини, екологічне неблагополуччя середовища, в якій він живе і працює.

До факторів, що прискорює старіння, відносять токсичні навантаження на організм, в першу чергу куріння, зловживання алкоголем, робота на шкідливих виробництвах. Несприятливий вплив на печінку надають незбалансована екологічно неблагополучна їжа, радіоактивні речовини, СВЧ-випромінювання.

Нарешті, суттєвого прискорення процесів старіння печінки сприяють тривало хронічні запальні захворювання печінки, жовчного міхура, кишечника, лікування яких проводиться не систематично, без помітного позитивного ефекту.

Рано старіють особи, які страждають надмірною масою тіла, ендокринними розладами, мають деякі інші захворювання, що супроводжуються розладами кровообігу, дихання, хронічною інтоксикацією організму.

Старіння — це не тільки комплекс зовнішніх змін, зрозумілий, на жаль, кожній людині, але і зміну функціональних можливостей всіх органів, в тому числі і травних.

Швидке старіння насамперед є ознакою неякісної роботи печінки. Цей орган накопичує і виробляє необхідні нашому організму вітаміни, мікроелементи, ферменти, гормони, утилізує токсини. Якщо ж печінка не справляється зі своїми функціями, це відразу викликає ланцюг інших порушень в організмі.

Зокрема, страждають ендокринні органи, наприклад, щитовидна залоза і яєчники, що виробляють гормони, від яких залежить і можливість продовження роду, і підтримка привабливого зовнішнього вигляду. Печінка ж повинна утилізувати старі і відпрацьовані гормони. Якщо вона не справляється з цим, вони циркулюють в крові, а отже, ендокринні залози припиняють продукувати нові.

Як же взаємопов'язані печінка і процеси старіння?

Маса печінки і її розміри в процесі старіння зменшуються.

В гепатоцитах скорочується площа енергоутвоюющих і білокоутворюющих структур, накопичується жир, знижується активність всіх функцій печінки.

Збільшується площа просвіту жовчних проток, знижується їх тонус, що сприяє уповільненню струму жовчі. Підвищується рівень вільного білірубіну в результаті уповільнення процесу обміну пігментів. З віком знижуються білково-освітня і дезінтоксикаційна функції, знижується вироблення амінокислот, накопичуються шкідливі організму токсини.

З віком поступово знижується інтенсивність кровопостачання печінки, знижується забезпечення її киснем, зменшується кількість гепатоцитів — основних клітинних структур печінкової тканини, падає активність ланок її функціональної діяльності. Так, швидкість синтезу білків печінкою в старості знижується більш ніж на 30%, зменшується її участь в жировому, вуглеводному, пігментному, водно-електролітного обміну, пригнічуються антитоксична, вітамінна синтетична, інші функції.

Коли погіршується кровопостачання печінки, знижуються її детоксикаційні властивості, виробляється недостатня кількість необхідної організму енергії — людина відчуває хронічну втому, апатію, зменшення сексуальної активності, зниження інтересу до життя.

Всі ці зміни людина пов’язує з віком і додатково занурюється в депресію. Утворюється замкнуте коло.

Що потрібно зробити, щоб повернути печінки можливість працювати на повну потужність?

Що може допомогти «оновити» печінку, зберегти молодість і здоров’я всього організму?

Печінку мудреці називали «другим серцем», так як вона відповідальна за багато процесів в організмі. І, якщо правильно підтримувати цей орган, ми можемо значно впливати на передчасне старіння організму.

БЕТАРГІН

  • Бетаргін покращує кровопостачання не тільки печінки, але і серця.
  • Бетаргін підсилює постачання печінки і серця киснем сприятливо не тільки для роботи внутрішніх органів, але і для стану шкіри.
  • Бетаїн, є прекрасним зволожувачем шкіри і широко застосовується в європейській професійній косметології. Прийом бетаїну в складі Бетаргіна сприяє поліпшенню зовнішнього вигляду шкіри.
  • Бетаргін сприяє посиленню детоксикаційних властивостей печінки, здатності знешкоджувати і виводити токсини, вільні радикали, продукти метаболізму різних субстанцій, таким чином забезпечує «очищення» печінки і поліпшення як самопочуття, так і зовнішнього вигляду.
  • Бетаргін підсилює білковосинтезуючу функцію печінки, тим самим сприяє збереженню м’язової маси організму, перешкоджає старінню м’язів.
  • Бетаргін підсилює знешкодження алкоголю в організмі, зменшує токсичну впливу на організм продуктів його розпаду.
  • Бетаргін підсилює виробленню енергії у вигляді АТФ, що забезпечує приплив сил і енергії, збільшує працездатність, підвищує стійкість до фізичних навантажень, зменшує сексуальну апатію.

Інші цікаві статті

Вплив стресу на організм: які органи страждають найбільше

Сильний стрес загрожує підвищенням рівня холестерину, артеріального тиску до критичних позначок. Також емоційні потрясіння негативно впливають на інші органи і системи організму. Вираз «Болить душа… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load