Як нормалізувати гормональний фон: корисні рекомендації

Гормональний фон жінки протягом життя змінюється часто, і причин у цього багато. На нього впливають внутрішні процеси, зовнішні чинники, захворювання. Оскільки порушення гормонального фону можуть викликати ряд серйозних проблем, їх обов’язково потрібно лікувати. Точне визначення причин, що викликали збій, допоможе поставити діагноз і вибрати оптимальну схему лікування.

Причини

З даної статті ви дізнаєтеся, як поліпшити гормональний фон жінки, але для початку ми поговоримо про те, які фактори викликають проблеми з ним.

Основні:

 • перевтоми, стреси;
 • неправильне харчування, дієти;
 • безконтрольний прийом оральних контрацептивів;
 • венеричні, інфекційні захворювання;
 • негативна спадковість;
 • підвищені фізичні навантаження, особливо в період місячних;
 • несприятлива екологія.

У зоні ризику жінки, які мають пухлини, які недавно перенесли серйозні операції. Точно визначити причину проблеми зможе тільки лікар — він опитає пацієнтку, направить її на відповідні аналізи.

Коли потрібно бити на сполох

На гормональні дисбаланси в організмі вказують такі чинники:
 • різкі коливання маси тіла без видимих ​​причин;
 • підвищена волосатість;
 • постійні скачки настрою;
 • сильна стомлюваність;
 • збої циклу, сильні болі;
 • виражений передменструальний синдром;
 • неможливість зачати малюка. При виявленні одного або декількох симптомів зверніться до лікаря для проведення більш глибокої діагностики. Обов’язково здаються аналізи на гормони – без них не вийде зрозуміти, що і як саме потрібно лікувати.

Що робити

Гормональна сфера жінки дуже делікатна і тонка, оскільки біоактивні речовини синтезуються в мінімальних кількостях, але мають величезний вплив на організм в цілому. Для відновлення балансу потрібно знати, які саме компонентів не вистачає. Дуже часто лікарі прописують гормональні препарати — комбіновані оральні контрацептиви, які можуть мати різний склад і дозування. Самостійно призначати собі таблетки з цієї причини не можна — легко викликати надлишок певних гормонів і, відповідно, посилення проблеми. Також показаний прийом вітамінів, мікроелементів — в основному це цинк, магній, вітамін Е.

При гіперпродукції гормонів виключається наявність пухлинних утворень, підбираються вузькоспеціалізовані препарати, що пригнічують синтез певних речовин. Можливо, лікар порекомендує приймати противірусні засоби, антибіотики, дасть рекомендації щодо зміни способу життя, корекції режиму харчування. Потрібно оцінити ступінь проблеми — в деяких випадках збої проходять самі і вимагають тільки контролю, а не специфічного лікування. Як нормалізувати гормональний фон і чи потрібно взагалі щось робити, повинен вирішувати тільки лікар.

Непогано допомагають при збоях народні засоби. Спробуйте відвар полину, приготовлений із столової ложки сухої трави, — його п’ють в перші 5 днів циклу, по кілька столових ложок. Можна використовувати шавлія — ​​настій на даній траві приймають 6-15 днів по третині склянки. В аналогічних цілях застосовують гусячу лапчатку або луговий простріл — цю травичку потрібно пити через 16-25 днів циклу. Важлива періодичність прийому рослинних відварів — полин на 10-20 добу може викликати додатковий збій, а не вилікувати старий.

Натуральні продукти для жіночих гормонів — бджолиний пилок і маточне молочко. Вони багаті фітоестрогенами, біоактивними речовинами, які м’яко коректують процеси синтезу жіночих статевих гормонів. Купувати можна аптечні препарати або натуральні продукти у бджолярів. Ще одне просте і дієвий засіб корекції гормонального фону — липовий чай з медом.

Вживати також можно Бетаргін. За рекомендацією лікаря, може бути використаний для покращення репродуктивної функції жінок.

Інші цікаві статті

Планування вагітності: що повинна робити кожна майбутня мама

Ідеальна вагітність бажана, а максимально безпроблемна — планована. Якщо готуватися до зачаття заздалегідь, вийде виключити ряд ризиків для здоров’я малюка і майбутньої матері. Планування — це… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load