Як проводиться лікування цирозу печінки

Надлишок фіброзної тканини призводить до зміни структури органу, поступово починає розвиватися цироз. Фіброзна тканина в значних обсягах починає утворюватися в результаті масштабних запальних процесів. Тривалий час складні симптоми зазвичай не спостерігається, а хворобу пацієнт виявляє вже в досить запущених формах.

Цироз печінки — серйозне захворювання, яке вимагає тривалого важкого лікування. Призводять до розвитку патології різні фактори, які можна контролювати і, відповідно, коригувати. Діагноз ставиться при запущених масштабних ураженнях органа, коли патологічні зміни набувають незворотного характеру. Запальні процеси постійно прогресують, в результаті чого гепатоцити масово перероджуються в фіброзну тканину. Процес носить імунозапальний характер.

Зміни є дуже небезпечними, оскільки призводять до серйозних структурних змін у печінці. Гепатоцити — дуже важливі клітинні структури, які вирішують цілий ряд завдань. При їх зміни порушуються процеси обміну, секреторна діяльність, не виводяться токсини, інші шкідливі речовини. Тобто печінка вже не виконує функції в повному обсязі, продукти розпаду потрапляють в кровоносну систему і циркулюють в ній.

Цікаво знати. Чоловіки цирозом печінки хворіють утричі частіше за жінок.
Пік розвитку захворювання припадає на вік понад 40 років.


Стадії розвитку патології

Лікування і симптоми цирозу печінки залежать від стадії розвитку патології. Її показують специфічні лабораторні аналізи.

Особливості кожного етапу розвитку:

Перший — ознаки цирозу печінки як такі відсутні, оскільки захворювання компенсується. Аналізи крові показують критичне зниження білірубіну та протромбінового індексу

Другий — з’являється неспецифічна симптоматика на кшталт мігрені, апатії, слабкості, нудоти, розладів стільця, проблем з апетитом, кровоточивості ясен. Чоловіки можуть відзначати у себе зростання молочних залоз у розмірах, облисіння. Друга стадія є субкомпенсированной — процес можна повернути на стадію компенсації

Третій — асцит і печінкова недостатність прогресують, в черевній порожнині накопичується рідина. Розвивається термінальна стадія патології, шкірні покриви, білки очей набувають жовтуватий відтінок. Можливі важкі ускладнення аж до летального результату

Чим раніше буде розпочато лікування цирозу печінки, тим нижче ризики розвитку раку печінки, тромбозу ворітної вени, внутрішніх кровотеч, печінкової коми. Для своєчасної постановки діагнозу здавайте аналізи крові на визначення стадії фіброзу, ступеня некровоспалітельного процесу.

Прогнози залежать від форми захворювання — в цілому це більше 50% всіх пацієнтів протягом 10-річного року. Найгірший результат буде при декомпенсації — в даному випадку до 40% пацієнтів живуть не більше 3 рокі.


Як лікувати

Схему терапії лікар в кожному випадку підбирає індивідуально, дуже важливо налагодити правильне харчування при цирозі печінки. Гепатотоксичні лікарські засоби, алкоголь потрібно буде виключити. Підтримку печінки надають гепатопротекторні засоби, вітаміни.
Якщо патологія носить інфекційний характер, призначаються противірусні препарати. Суть лікування зводиться не до повного одужання, а до вторинної профілактики. Сформувався цироз відноситься до невиліковних, незворотних станів.
Дієта передбачає повне виключення жирної, смаженої їжі, часті дробові трапези. Готувати бажано на пару або тушкувати, важливо буде налагодити питний режим. Сіль обмежують до 10 на добу, алкоголь прибирають зовсім. Консерви, маринади, соління, кондитерські вироби, копченості виключають, як і будь-які жирні продукти, кондитерські вироби, солодку газовану воду, каву, чай.
Непогану підтримку печінки на час відновлення дає добавка Бетаргін. Вона відновлює нормальні процеси регенерації, усуває наслідки токсичних впливів. Перед прийомом проконсультуйтеся з лікарем.

Інші цікаві статті

Діагностика і лікування ацетонемічного синдрому

Ацетонемічний синдром у дітей — патологічний стан організму, що виявляється симптомокомплексом і характеризується порушенням обмінних процесів. Гранично допустимі концентрації кетонових тіл перевищуються, що викликає проблеми… Читати докладніше

Похмілля

Вечірки в основному супроводжуються алкоголем, багато п’ють, щоб розслабитися, зняти стрес. Про шкідливість вживання спиртних напоїв сказано і написано багато, тому заглиблюватися ми не будемо… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load