Планування вагітності: що повинна робити кожна майбутня мама

Ідеальна вагітність бажана, а максимально безпроблемна — планована. Якщо готуватися до зачаття заздалегідь, вийде виключити ряд ризиків для здоров’я малюка і майбутньої матері. Планування — це не зачаття за розкладом (воно як раз не потрібно, так як створює зайвий стрес), а комплексні тести, скрининги, корекція дієти і способу життя.

Обов’язково потрібно здати аналізи на статеві інфекції та пройти лікування при необхідності. Це важливо — невилікувані до зачаття торч-патології є однією з основних причин невиношування вагітності, патологій плоду. Бажаний прийом вітамінів, мінералів — тільки міцний, а не виснажений організм, готовий до 9 місяців очікування малюка і перенесе їх без особливих втрат.


Обов'язкові перевірки

Коли рішення завести дитину буде прийнято, пара повинна пройти обстеження в уролога і гінеколога. Якщо в роду були серйозні спадкові захворювання, вагітність не настає тривалий час, що пройшли закінчувалися викиднями, не зайвим буде візит до генетика. Особливу увагу своєму здоров’ю повинні приділяти вікові батьки — це жінки старше 35 і чоловіки після 40 років.

Обов’язковий перелік аналізів і перевірок для майбутніх мам:

● визначення групи крові, резус фактора;
● флюорографія;
● УЗД органів малого тазу;
● антитіла до краснухи;
● аналіз сечі;
● кров на гормони;
● мазок на статеві інфекції.

Чоловік теж проходить скринінг на ЗПСШ, робить спермограмму (для визначення якості сперми). Пройти всі обстеження можна в державній поліклініці або приватному центрі. Є зручні комплексні пакети — вони дозволяють пройти перевірку в стислі терміни. За результатами лікар дасть рекомендації — при підвищеному ацетоні призначається дієта, для лікування ТОРЧ-інфекцій антибіотики і так далі.

Шкідливі звички і спосіб життя

Від шкідливих звичок потрібно позбавлятися до зачаття — це куріння, вживання наркотиків, алкоголю. Пагубні пристрасті послаблюють організм, стають причиною розвитку хронічних патологій. Оскільки кинути палити, пити пиво нелегко, робити це потрібно заздалегідь, щоб в вагітність не піддавати організм впливу токсичних речовин, не відчувати стрес в результаті синдрому відміни.

Спосіб життя теж потрібно буде відкоригувати. Дотримуйтеся режиму роботи і відпочинку, побільше гуляйте, повноцінно харчуйтеся. Лікарі часто рекомендують приймати вітамінно-мінеральні комплекси з фолієвою кислотою за кілька місяців до передбачуваної вагітності.

Які вітаміни і мікроелементи потрібні майбутній мамі

При плануванні вагітності майбутній мамі потрібні такі речовини:
1. Фолієва кислота — вона бере участь в діленні клітин, відповідає за ріст плода, сприяє нормальному розвитку його нервової, серцево-судинної систем, знижує ризики вроджених вад плоду, самовільного переривання вагітності. Фолієвої кислоти багато в зеленому салаті, горіхах, бобах, цитрусових.
2. Йод — підтримує щитовидну залозу, теж впливає на виношення, розумові та фізичні здібності малюка. Їжте рибу, морепродукти, інжир або купуйте аптечні комплекси.
3. Вітамін А — відповідає за репродуктивну функцію, формування плаценти, зростання кісткової системи плода. Головне не перевищувати добову дозу в 3000 МО. Вітаміну А багато в гарбузі, рибі, моркви, томатах, риб’ячому жирі.
4. Вітамін D — доповнює дію токоферолу, в добу потрібно 400 МО. Налягайте на курячі жовтки, твердий сир, вершкове масло, ікру.

Нагадуємо, що надлишок поживних речовин так само поганий, як їх недолік. Тому не перевищуйте дозування, що не продовжуєте курс без рекомендацій лікаря.

Бетаргін при плануванні дітей

Бетаргін — джерело аргініну, бетаїну. Комплекс корисний для печінки, судин, серця. Застосування Бетаргіну під час планування дозволить очистити кров, вивести токсини, відновити метаболізм.  Форма випуску — розчин в склянних контенерах по 10 мл і стіки для разового застосування.

Добавку дозволено застосовувати дорослим і дітям старше 3 років. Протипоказаннями до застосування є вагітність, лактація, індивідуальна чутливість до компонентів. Якщо ви захочете приймати Бетаргін при вагітності, проконсультуйтеся з лікарем.

Інші цікаві статті

Симптоми астенії

Астенія — психопатологічний розлад, супутнє ряду захворювань. Воно проявляється загальною втомою, зниженням працездатності, проблемами зі сном, вираженою дратівливістю, вегетативними збоями. Астенічний синдром — не самостійне… Читати докладніше

Види гепатитів

Такий різний гепатит На даний момент виділяється 6 типів вірусних гепатитів, вони діляться на 2 групи — з парентеральним і ентеральним зараженням. У першому випадку… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load