Що таке похмільний синдром: методи позбавлення від похмілля | Бетаргін
Вечірки в основному супроводжуються алкоголем, багато п’ють, щоб розслабитися, зняти стрес. Про шкідливість вживання спиртних напоїв сказано і написано багато, тому заглиблюватися ми не будемо (нагадаємо тільки, що шкідливі навіть незначні дози, якщо людина п’є регулярно). Далі мова піде про те, звідки береться похмілля, навіть якщо трохи перебрати, і чим воно небезпечне.

Похмілля – що це таке з медичної точки зору

Такий стан як похмілля розвивається в результаті вживання алкоголю. Організм прагне привести вміст спирту в крові до норми (а точніше до нуля), і розвиваються симптоми інтоксикації. Сухість у роті, нудота, мігрені, збої в шлунково-кишковому тракті, підвищена пітливість, складності з концентрацією уваги, збудливість, сонливість – тільки основні симптоми синдрому.
Тіло людини намагається метаболізувати токсичні сполуки, яких багато в алкогольних напоях. Метанол, етанол в кишечнику розпадаються на мурашину кислоту з формальдегідами. Цей процес займає близько 10 годин – тому людина після зловживання погано себе почуває цілий день.
Також спиртні напої знижують обсяги вироблення антідіуретиків – гормонів, що утримують воду. З цієї причини потрібно багато пити, щоб швидше вивести продукти розпаду.

Похмілля аж ніяк не безневинно, особливо якщо «страждати» їм часто. У людей, що зловживають спиртним, трапляються короткочасні втрати пам’яті, регулярно скаче настрій, з’являється тривожність. Виною цьому – утворення молекул цитокінів в крові в процесі обробки алкоголю. При регулярному вживанні пива, горілки, вина число цитокінів перевищує допустимі показники, і починаються незворотні процеси в мозковій діяльності.

Чому потрібно знімати похмільний синдром

Похмілля – це ні що інше як отруєння організму продуктами розпаду етанолу. Розвивається найсильніша інтоксикація, яка негативно впливає на самопочуття, робить неможливим вирішення звичних завдань – голова не думає, ноги не тримають і так далі. Саме тому синдром потрібно знімати – але не горезвісними «по 100 грам», а відповідними препаратами. Це поліпшить стан, полегшить інтоксикацію і запобіжить розвитку стійкої залежності. Крім того, правильне зняття похмілля призводить до зниження концентрацій цитокінів і, відповідно, захищає клітини мозку.

Інші цікаві статті

Як підвищити потенцію?

Під лібідо мається на увазі прагнення задовольнити статевий інстинкт. У чоловіків і жінок рівень сексуального потягу визначають гормони, тому «апетит» буде індивідуальним – кому-то мало… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load