Правила здорового способу життя

ЗСЖ для кого-то є даниною моді, але багато людей дійсно не уявляють своє життя по-іншому. Під цим поняттям мається на увазі фізичне, емоційне, соціальне, інфраструктурне, особистісне здоров’я.

На інфраструктурному рівні в нашій країні це питання практично не контролюється, але кожен може зробити відповідний вибір в особистісному плані — а саме вести здоровий спосіб життя, стежити за харчуванням, відмовлятися від шкідливих звичок, своєчасно лікувати захворювання, приймати (наприклад, «Бетаргін»).

Правила ЗСЖ

Розглянемо основні правила здорового способу життя, яких потрібно дотримуватися:

  • Дотримання режиму сну, праці і відпочинку. Розпорядок дня повинен бути правильним і постійним — так організм не буде працювати на знос.
  • Збалансоване харчування — воно повинно бути достатнім, але не надмірним. Калорійність розраховується з урахуванням віку, фізичної активності людини, набір продуктів підбирається виходячи з особистих переваг, наявних захворювань.
  • Відмова від шкідливих звичок — алкоголь, куріння, надмірне вживання кави дуже шкідливі для здоров’я.
  • Нормальна фізична активність — це не тільки заняття фітнесом, певними видами спорту, а й просто регулярні прогулянки на свіжому повітрі.
  • Мінімізація стресових факторів — приймайте вітаміни, мінеральні комплекси, які зміцнюють нервову систему, міняйте відношення до життя, уникайте людей, роботи, яка приносить багато негативних емоцій.

Тобто універсальної формули здорового способу життя немає, тому що він передбачає гармонійну взаємодію з навколишнім світом, відсутність перевантажень, фізичну активність, і дані фактори у кожної людини будуть свої. Дуже важливо навчитися відпочивати — регулярно, повноцінно, постійно, а не тоді, коли ви почнете падати з ніг. Добре допомагає гармонізувати психологічна йога.

Важливість збалансованого харчування

Їжа — важливий аспект нашого життя. Від її якості, кількості, пропорцій залежить життєдіяльність організму, неправильне харчування губить здоров’я. При нестачі поживних речовин, енергії організм починає працювати на межі, зношується серцевий м’яз. Якщо ви харчуєтеся ситно, але не корисними продуктами, то теж губите здоров’я. Фаст-фуд, копчення, соління, ковбаси дають організму калорії, але порожні, що не містять цінних речовин, що забруднюють організм токсинами і шлаками. Результати бездумного харчування — зашлакованості, зайва вага, підвищення рівня холестерину і інші проблеми.

Повністю відмовлятися від тваринних продуктів не потрібно, але їх кількість в раціоні слід контролювати — надлишок м’яса навантажує шлунок, викликає процеси гниття. Регулярно потрібно влаштовувати розвантажувальні дні, пити достатньо чистої води.

Важливість правильного харчування важко недооцінювати — воно дозволяє підтримувати оптимальний рівень бадьорості, запобігає розвитку більшості захворювань. Якщо ви не впевнені, що отримуєте необхідні поживні речовини разом з їжею, приймайте вітамінні, мінеральні комплекси.

Інші цікаві статті

Вплив стресу на організм: які органи страждають найбільше

Сильний стрес загрожує підвищенням рівня холестерину, артеріального тиску до критичних позначок. Також емоційні потрясіння негативно впливають на інші органи і системи організму. Вираз «Болить душа… Читати докладніше

Як нормалізувати гормональний фон: корисні рекомендації

Гормональний фон жінки протягом життя змінюється часто, і причин у цього багато. На нього впливають внутрішні процеси, зовнішні чинники, захворювання. Оскільки порушення гормонального фону можуть… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load