Секрети здоров’я серця і судин

Серцево-судинні захворювання — головна причина смертності в усьому світі. На 100% виключити можливі проблеми не можна, але, за умови уважного ставлення до здоров’я можна мінімізувати ризики. Якщо у вас вже є порушення серцево-судинної системи, або хочете просто підтримати організм, дотримуйтесь зазначених далі рекомендаціям.

У зоні ризику кожен

І це не перебільшення — на стан судин, серця впливає цілий ряд факторів, багато з них носять негативний характер.

У зоні ризику кожен, але максимальні шанси зіткнутися з серцево-судинними патологіями у:

 • осіб з надлишковою масою тіла — при ожирінні гіпертонія розвивається в 5-6 разів частіше;
 • пацієнтів з високим холестерином — на стінках судин утворюються бляшки, які звужують просвіт, погіршують кровообіг;
 • курців, любителів випити;
 • людей, які ведуть малорухливий спосіб життя.

  Важлива також правильна дієта — помірна кількість жирів, мінімум солі, повний набір вітамінів, мікроелементів. Особи, що не ігнорують заходи профілактики, стикаються з проблемами набагато частіше.

Тривожні дзвіночки

Інфаркт розвивається швидко, приходить раптово, а наслідки на здоров’я надає вкрай негативні. Кожен повинен знати ознаки серцево-судинних патологій, щоб своєчасно бити тривогу і вживати заходів. Ускладнювати самодіагностику може розмита клінічна картина — хворий скаржиться на затруднення дихання, і йому призначають астматичні препарати. При цукровому діабеті болю в серці може не бути взагалі. Також насторожити повинна швидка стомлюваність при стандартних фізичних навантаженнях, поява задишки.

Що робити?

Терміново викликати лікаря — бригада швидкої допомоги зробить кардіограму, дасть направлення в лікарню, випише ліки. Операція потрібна не завжди, але якщо фахівці рекомендують робити її, лягайте під ніж. Реабілітація після втручання буде залежати від дотримання лікарських приписів і корекції способу життя.

Обов’язково змініть харчування. Насичені жири — один з головних факторів ризику в розвитку атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, так як вони підвищують рівень холестерину, змінюють згортання крові, викликають тромбоз. Обмежите продукти з насиченими жирними кислотами, щоб поліпшити стан серця, судин. Для сердечників під забороною будуть також трансізомери жирних кислот, продукти які містять холестерин. Білки, вуглеводи, Омега-3 і Омега-6 в раціоні повинні бути обов’язково.

Для зміцнення серця, судин потрібні регулярні динамічні навантаження, заняття на свіжому повітрі — це ковзани, лижі, біг, плавання, велосипед, аквааеробіка. Про статику, силові вправи краще буде забути — крім красивого рельєфу, вони дають надмірне навантаження на суглоби, підвищують тиск. Виконуйте спеціальні комплекси для сердечників, стежте за пульсом (більше 120 ударів за хвилину він бути не повинен).

Чи потрібні додаткові засоби

Прийом добавок в ряді випадку виправданий і необхідний. Наприклад, Бетаргін є джерелом аргініну, бетаїну, має збалансований склад, ефективно нормалізує роботу гепатобіліарної системи. Амінокислотний комплекс корисний для печінки, судин, серця, інших органів і систем організму. Форма випуску — розчин в скляних контейнерах і стіках.

Застосування Бетаргіна дозволить:

 • очистити кров;
 • вивести токсини;
 • нормалізувати обмін речовин;
 • очистити судини;
 • зміцнити серцевий м’яз.

БАД допомагає в схудненні, підтримує здоров’я серця, печінки, дає необхідну енергію для тренувань. Він прискорює відновлення, виводить токсини при отруєннях, підтримує здоров’я в будь-якому віці. Добавку дозволено застосовувати дорослим, дітям старше 3 років. Протипоказання — вагітність, лактація,
індивідуальна непереносимість компонентів дієтичної добавки, сечокам’яна і жовчнокам’яна патології в гострій стадії.

Інші цікаві статті

Похмілля

Вечірки в основному супроводжуються алкоголем, багато п’ють, щоб розслабитися, зняти стрес. Про шкідливість вживання спиртних напоїв сказано і написано багато, тому заглиблюватися ми не будемо… Читати докладніше

Вплив стресу на організм: які органи страждають найбільше

Сильний стрес загрожує підвищенням рівня холестерину, артеріального тиску до критичних позначок. Також емоційні потрясіння негативно впливають на інші органи і системи організму. Вираз «Болить душа… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load