Вплив стресу на організм: які органи страждають найбільше

Сильний стрес загрожує підвищенням рівня холестерину, артеріального тиску до критичних позначок. Також емоційні потрясіння негативно впливають на інші органи і системи організму. Вираз «Болить душа – страждає тіло» справедливо на 100%, так що якщо ви багато хворієте, а звичні схеми лікування не допомагають, шукайте проблему глибше.
Стрес – стан емоційного, фізичного перенапруження, яке розвивається на тлі сильних гострих переживань, постійних стресових ситуацій, негативних думок. Основні провокуючі фактори – сильне розчарування, гнів, нервозність. Жити в стресі шкідливо для здоров’я, багато сильні потрясіння здатні викликати серйозні збої в роботі життєво важливих органів і систем. Давайте подивимося, що страждає в першу чергу, коли ви нервуєте або відчуваєте інші негативні емоції.

Шкіра.
Нервове перенапруження запускає запальні реакції в організмі, починають закупорюватися пори. Шкіра виглядає нездоровою – червоніє, покривається прищами, гнійними вуграми. Деякі люди помічають, що коли вони з кимось лаються, багато зляться, потім вискакують фурункули.

Легкі.
Легкі в результаті стресів знижують продуктивність, втрачають здатність протистояти зовнішнім дратівливим факторам. Підсумок – просто кашель, часті ГРВІ або астма, пневмонія. При частих рецидивах і не ефективності класичної терапії спробуйте психосоматичне лікування.

Органи зору.
Фізичні та емоційні перенапруження часто викликають тремор повік. Пов’язують це з порушенням малої м’язи, що відповідає за підйом повік. Також постійні стреси можуть викликати затуманений зір, запускати запальні процеси.

Печінка.
Скупчення гормонів стресу викликає незворотні зміни важливих клітинних структур печінки, а саме «клітин-кілерів» (лімфоцити, позбавлених імунологічної пам’яті). Підсумок – головний фільтр організму перестає працювати так, як потрібно, розвивається сильна інтоксикація, гепатит, цироз.

Серце.
Викликаючи постійне фізичне напруження в тілі, стресове навантаження призводить до різкого стрибка холестерину, тригліцеридів в системі кровотоку. Зростає артеріальний тиск, що підвищує ризики серцевих захворювань. Тому людей, які живуть або працюють в несприятливих умовах, називають серцевиною.

Мозок.
При високому рівні стресу підвищуються обсяги вироблення гормону кортизолу. Його надлишок негативно впливає на лобову кору головного мозку, що відповідає за якість пам’яті, орієнтацію в незвичній ситуації, швидкість прийняття рішень.

Нирки.
Нирки через емоційне перевантаження теж страждають. Ниркова екскреція фосфатів може пошкоджувати інші внутрішні органи, часто розвивається м’язова слабкість, порушення в розвитку кісткової тканини.

Кишечник.
Здоров’я кишечника теж залежить від стану організму в цілому, емоційного фону життя людини. Якщо рівень стресу перевищує критичні позначки, орган відреагує запорами, розладами, метеоризмами, синдромом подразненого кишечника.

Що робити?

Оцінюйте правильно всю ступінь негативного впливу стресів на здоров’я. Перше і найголовніше – приберіть провокуючі фактори, а якщо це неможливо, міняйте своє ставлення до них.

Iнші рекомендації:
● Освойте техніки релаксації.
● Не забувайте про регулярні фізичні навантаження.
● Плануйте справи з урахуванням вільного часу, не перевантажуючи день.
● Під час роботи витримуйте паузи — виконайте розминку або просто відверніться і подивіться у вікно.
● Гуляйте на свіжому повітрі, побільше ходіть пішки.
● Слідкуйте за харчуванням.
● Займайтеся хобі, яке приносить задоволення.
Шкідливі звички бажано прибрати, як і людей, які вічно чимось не задоволені. Побільше пийте чистої води, висипайтеся.

Інші цікаві статті

Як знизити ацетон

Ацетон в організмі дорослого або дитини виникає на тлі різних патологій. Якщо діагностована гостра вірусна інфекція, сильно підвищена температура тіла, програма харчування далека від збалансованої… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load