Здоровий спосіб життя

Здоровий спосіб життя — кращий спосіб продовжити молодість, зберегти бадьорість і відмінне самопочуття на довгі роки. В останні роки вести його стало модно, що є позитивною тенденцією на противагу любові до паління і алкоголю, які були ще років 15 тому. Молодь і люди солідного віку масово позбуваються від шкідливих звичок, активно займаються спортом або просто ведуть активний спосіб життя, намагаються висипатися, збалансовано харчуються.

Серед прихильників ЗСЖ є справжні фанатики і просто ті, хто розуміє — здоров’я простіше буде зберегти, ніж потім відновлювати.


Основні принципи здорового способу життя

Для початку розберемося, що таке ЗСЖ. Здоровий спосіб життя — це ціла філософія, спосіб збереження здоров’я і підтримки відмінного самопочуття. Він не має нічого спільного з бодибилдерами-качками, вегетаріанцями і навіть віком, соціальним становищем.

Основні принципи ЗСЖ:
1. Кофеїну — ні. Пити можна тільки натуральну каву і не більше 2 разів на день, якщо зможете, відмовтеся від вживання стимулятора повністю. Але точки зору з цього питання різні — кофеїн надає стимулюючу дію на центральну нервову систему і в невеликих кількостях навіть корисний для здоров’я.
2. Позитиву — так. Посмішки, позитивні емоції, приємні дрібниці і вміння радіти простим речам — все це сприяє викиду серотоніну з ендорфіном. Ці гормони є кращими знеболюючими і захисниками від стресів.
3. Спорту — помірне так. Виснажливі багатогодинні тренування — доля професійних спортсменів, а не осіб, які дотримуються здорового способу життя. Якщо у вас немає мети зліпити ідеальну фігуру або накачати гору м’язів, робіть пробіжки, побільше гуляйте, робіть зарядку — цього буде цілком достатньо.
4. Уважному відношенню — так. Швидко реагуйте на тривожні симптоми і вживайте заходів в разі потреби. Регулярно вимірюйте тиск, пульс і інші «робочі показники».
5. Неправильному харчування — ні. Снідати потрібно обов’язково, обідати теж, якщо хочете пропустити якусь трапезу, нехай це буде вечеря. Харчуйтеся збалансовано, вживайте різні продукти.
6. Гігієні — так. Душ, чистка зубів, одяг — важливо все, адже чистота є запорукою здоров’я.
7. Зручності — так. Комфортне взуття, приємні на дотик тканини, відмова від синтетики — це те мале і дуже важливе, що ви можете зробити для свого здоров’я.

Як бачите, все не важко, але життя доведеться змінити.

Які ризики виникають ігнорування правил здорового способу життя?

ЗСЖ зробили модою, але насправді це необхідність. Якщо ви ігноруєте стан здоров’я, тривожні дзвіночки, не проходьте обстеження і лікування, то постарієте набагато раніше, ніж могли б, а рівень життя знизиться вже зараз. Тому робіть ставку на ЗСЖ, і ви будете бадьорим, повним сил, проживете набагато довше.

Інші цікаві статті

Токсини? Хто це?

Ми сьогодні вже прийшли до розуміння, що потрібно правильно харчуватися, позбавлятися від шкідливих звичок, займатися спортом, щоб бути довше молодим, здоровим, бути в формі, повним… Читати докладніше

Все про атеросклероз

Атеросклероз — серйозне хронічне захворювання, яке супроводжується ураженням судинних стінок. На них відкладаються бляшки холестерину, мають вигляд характерного нальоту. В результаті стінки ущільнюються, стають менш… Читати докладніше
All articles loaded
No more articles to load